top of page
books-2562331__340
DSC03363
Bjw_r9Di

Шкільна бібліотека - це особлива форма соціального інституту, спроможного 

займатися справами суспільства, бути чутливими до потреб його молодих громадян.

А шкільний бібліотекар - це провідний фахівець цього інституту. Щодня бібліотекар готує численні виставки, квести, ігри, вікторини і все це для виховання в дітей патріотизму та любові до України і всього українського .

    А чи достатньо цього для  дітей, щоб усвідомити власну ідентичність з ВЕЛИКОЮ НАЦІЄЮ та пишатися цим?

І на сьогоднішній день ми замислились над тим, як активізувати дітей?  Як зулучити їх до спільної діяльності та співпраці?

     В свій час Василь Захаренко наголошував на пробудженні національної свідомості та патріотизму: «Саме через пісню, обряди, звичаї українського народу Ваші учні швидше полюблять і свою рідну мову. Бо саме в цьому сконденсована могутня животворна сила української духовности. Від цього дотику душі до рідної української духовности в дитини виростатимуть крила, прокинеться національна гордість за своє, українське, відчуття радости, що народився українцем. І саме собою прийде до дитини емоційно зігріте розуміння, що треба любити Україну всією своєю душею і всім розумом, любити над усе».

   І  ми дійшли  до єдиного висновку, що лише створивши умови для самостійного  дослідження та вивчення свого національного коріння  започаткувати проєкт "Національно-патріотичного виховання", який відкриє дітям зв'язок з реальним життям – усе це можна зробити за допомогою методу створення спільних проєктів.  Це універсальна та корисна технологія, яку можна реалізувати з учнями всіх вікових категорій.

    Проєктна робота є одним з найперспективніших напрямів системи освіти, оскільки створює умови для формування всіх необхідних життєвих компетенцій. Саме тому так важливо змалечку вчити дітей створювати проєкти. Проєктне навчання в НУШ посідає важливе місце, а що старшими стають діти – тим цікавіше буде.

Завдяки проєктно-зорієнтованому навчанню учні...

Нас не зламати і не зупинити: виховуємо, навчаємо, досліджуємо

Війна змінила не тільки українське суспільство, вона змінила увесь світ, в тому числі і наших дітей. Вони стали дорослішими, відповідальнишими, вони – справжні патріоти і наше майбутнє.     Робота шкільної бібліотеки по формуванню громадянської свідомості учнів не обмежується проведенням Місячника шкільних бібліотек, вона зараз актуальна як ніколи, тому школа і шкільна бібліотека, як її підрозділ, вважає національно-патріотичне виховання учнів головним своїм завданням

на сайт картинка.png
Авторська робота Яцун Ольги
нова заставка.jpg

   Для ґрунтовного розкриття мультипроєкту “Національно-патріотичне виховання” та  його реалізації охоплено напрямки “Мовознавство”, “Краєзнавство”, “Народознавство”,  “Козацтво”, “Державність”, “Традиції”, які розподілено по блоках:  “Від слова до слова”, “Славетні козаки”, “Державотворення”, “Від коріння до насіння”, “Традиції”, "Краєзнавство Черкащини"

Матеріали проєкту будуть корисними для бібліотечних працівників,  вчителів української мови та літератури,

зарубіжної літератури. вчителів історії, вчителів географії та інших працівників закладів освіти

Використовуємо та рекомендуємо
1.png
5.png
6.png
bottom of page